KİM BU HUYSUZ VİRJİN?

0
1101

Seyfi DURSUNOĞLU…

Kadın kılığında üç yıldır (1978) kanto söyleyen eski sigorta memuru Seyfi Dursunoğlu “Huysuz Virjin” adıyla sahneleri kırıp geçiriyor.

“Huysuz Virgin”adıyla ilk kez yirmi yıl önce kanto söyleyerek sahneye çıkan Seyfi Dursunoğlu, son üç yıldır gazino ve gece kulüplerinin aranılan bir numaralı ismi. Gecede beş yerde kadın kıyafeti ve makyajıyla sahneye çıkan, “Huysuz Virgin”in eline ayda 75.000 lira geçiyor.. Yıllar önce iş olsun diye atıldığı bu mesleğin bir gün gelip de kendisine şöhret kapılarını açacağını nereden bilirdi.

İstanbul gece hayatını yakından takip edenler Huysuz Virgin’in kim olduğunu gayet iyi bilirler ..Peki ya takip etmeyenler ..Dikkat ederseniz üç yıla yakın bir süredir gazetelerin gazino reklâmları sayfasında, en azında üç gazino ilanında,”Huysuz Virgin” adı gözünüze çarpmıştır. Kimdir bu Huysuz Virgin? Neyin nesidir, ne iş yapar. Yeni aldığı katta konuştuğumuz Huysuz Virgin, aslında kırkı üç yaşında yakışıklı bir erkek. Yıllar önce Beylerbeyi Halkevinde sahneye kantolar söyleyerek çıkmış… Ama o yıllarda kanto şimdiki gibi pek revaçta olmadığı için pek dikiş tutturamamış. Tutturamayacağını hissedince Sosyal Sigortalara memur olarak girmiş. Ta ki 1973 yılına kadar..Bu yılın Ramazan’ında Belca Yazıcı’dan bir teklif gelmiş..Bir gece kulübünde kanto söylemesi için, içindeki sanat aşkıyla bu teklife Huysuz Virgin koşarak gitmiş ve gidiş o gidiş olmuş… Bu programla çok tutulan Huysuz Virgin daha sonra Belca Yazıcı’dan ayrılarak tek başına çalışmaya başlamış, .İşte bu çalışmasını bugünlere dek getiren Huysuz Virgin, şimdi gecede iki bin liraya para demiyor. Asıl adı Seyfi (Dursunoğlu) olan Virgin başarısını özel şekilde hazırladığı shovlara borçlu olduğunu söylüyor. “Allah bu kanto modasını çıkarandan razı olsun” diyen sanatçı kostümlerini de kendi dikiyor. İki yılda sahnelerden kazandığı ile bir kat alan bu sanatçı, “Memur olarak kalsaydım böyle bir katı ancak rüyamda görürdüm” demeden de edemiyor.

CEVAP VER