Oldu Olacak derken Yılın Adamı Evlendi

0
3566

Onların büyük aşkı ve evlenmeleri hakkında Yeşilçam’da artık bir tek kelime söyleniliyordu… ‘Yılan Hikâyesi’ gerçekten de Çirkin Kral ve sabırlı prensesi Nebahat Çehre için ‘Ha bugün, ha yarın evlenecekler’ derken aradan tam üç yıl geçmiş fakat kesin bir netice elde edilememişti. Evlilik hep havada kalmıştı. Ama geçenlerde, pazartesi akşamüstü, Çirkin Kral prensesine verdiği sözü tuttu ve Nebahat Çehre’nin elinden yakaladığı gibi Hilton Roof’ta evlendi. Kıyılan yıldırım nikahı ile hayatında ilk defa nikah memuruna ‘Evet’ diyen Yılmaz Güney’in en büyük korkusu, uzun yıllar beraber yaşadığı Can’ın ani bir baskınla ortalığı birbirine kamasıydı. Ama Yılmaz’ın korktuğu aşına gelmedi her şey gayet düzenli, son derece normal olupbitti.

1

Sinemanın ‘Çirkin Kral’ı Yılmaz Güney ile eski güzellik kraliçelerinden film yıldızı Nebahat Çehre, aktörün bir aşka kadından çocuğu olmasına rağmen Hilton Otelinde yapılan şahane bir düğünle evlendiler. Nikah düğünün aynı anda yapılan tören sonunda, üç yıldan beri sevişen ve bir arada yaşıyan genç aşıklar, ebediyen birbirinden ayrılmama yemini ettiler.

2

Çirkin Kral’ın sürpriz düğünü Hilton Otelinin Roof’unda yapıldı. Gelin 10.000 liralık gelinliğini terzi Mualla Özbek’in atölyesinden giydikten sonra üç yıllık aşkıyla misafirlerini Hilton Otelinde ağırladı. Yıldırım nikahda Çirkin Kral’ın şahitliğini Dadaş film şirketi ortaklarından Kadir Kösemen, Nebahat Çehre’ninkini de terzisi Mualla Özbek yaptı.

30 Ocak 1967

CEVAP VER