ZEKİ MÜREN SAHNEYİ NEDEN BOYKOT ETTİ?

0
257

(Pazar Ekstra, 1968)

Üçüncü filmi için prensip anlaşmasına varan sanatçı 4 aranjman şarkıyı plağa okumaya hazırlanıyor…

Türk musikisinin değerli seslerinden Zeki Müren bu yıl sahneyi boykot etti. Evet, sayın okurlarımız bizler de bu haberi aldığımız zaman en az sizin bu haberi okuduğunuz andaki kadar büyük şaşkınlığa düştük.

Yılda bir taneden başka film çevirmemek üzere kati bir karar sahibi olan Zeki Müren’in ikinci filmine başladığı, haberini alır almaz bu işe hem şaşırmış hem de sanatçının bundan sonraki tutumunun ne olacağını merak etmiştik.

Sanatçı bizleri bu meraktan kurtardı ve boykot kararına halkın sahnelerde gerçek sanatçıları isteyip arayana kadar devam edeceğini açıkladı. Halen Er film hesabına ilk filminde olduğu gibi yine Mine Mutlu ile ikinci filmini çeviren Zeki Müren üçüncü filmi için de prensip anlaşmasına varmış bulunuyor.

Bunun yanı sıra Zeki Müren 4 aranjman parçasını plağa doldurmak üzere Sezen Cumhur Önal ile hummalı bir çalışma içerisine de girmiş durumda, Aranjman modasının çıktığı günden bu yana ilk defa böylesine bu teşebbüste bulunan Zeki Müren’in plak yapacağı şarkılardan biri Lili Marlen…

Bizler ise sahneye çıkmama kararını Verdikten sonra plak ve film konusunda faaliyete girişen Zeki Müren’in halkın devamlı istekleri karşısında ve onları kırmamak için verdiği kararı unutarak yine de sahneye çıkmasının ihtimal dâhilinde olduğu kanısındayız.

Paylaş

CEVAP VER