TEST: İYİ BİR KAFATASÇI MISINIZ? Yoksa değil misiniz?

0
351

Dolarizasyon sonucu olarak yurdumuza Amerikanizm girdikten ve basınımızın bir kısmı da tröstleşme yolunu tuttuktan sonra test usulü bizde bir hayli moda oldu. Okullara test usulü sınavla öğrenci aldıktan ve sınıf geçmeleri test usulü sınavla yaptıktan başka, tröstcü basınımızda bir sürü testler görmeğe başladık. “Karınız sizi seviyor mu?”, “Sevgiliniz zıpır mı değil mi?”, “Kızınız kaç koca tavlayabilir?” gibi bir takım testler.

Bildiğiniz gibi testlerde usul kolay. Öyle uzun boylu düşünüp yazmak falan yok. Önünüze bir takım sorular konuyor, siz bunlara bir takım karşılıklar veriyorsunuz. Bu karşılıkların puanlan var. Bu puanların toplamına göre sonuca varılıyor.

Test usulünün çok büyük önem ve yararlığını (!) ördüğümüz için okuyucularımıza küçük bir yardımda bulunmak gayesiyle biz de her hafta bir test vermeyi kararlaştırdık. Böylece sizlere, belki de bütün hayatımı boyunca karşılık bulamadığınız problemleri çözme imkânını sağlamış olacağıma inanıyoruz. Aşağıda ilk testimizi bulacaksınız.

Aşağıdaki sorulara “Evet” ya da “Hayır” diye karşılık verin, Sonunda bulacağınız “Evet”ler ile “Hayır”ların toplamını alın. Çıkacak “Evet” ne adar çok, ya da az ise, siz de o derece kafatasçısınız etmektir.

1 — Şarap içerken “Ah kımız diye sayıklar mısınız?

2 — Ağzın iki yanından aşağı doğru sarkan bıyığı sever isiniz?

3 — Kafanızı, tepenizde koçanlı bir enginar kalacak tarzda tıraş eder misiniz?

4 — Hasımlarınıza kızıp akrabalarına söver misiniz?

5 — Bir göbek öncenizin karşık olduğunu bile bile halis kan olduğunuza inanır mısınız?

6 — Boz renkli kurtlarla aranız iyi midir?

7 — Matbaa taşlamayı ve toplantı basmayı sever misiniz?

8 — Kafası sizinkine uymayan kişilere “Gomoniz” der misiniz?

9 — Hiç heykel taşladığınız olmuş mudur?

10 — Öyle olmadığınız halde 27 Mayısçı görünüp içinizden 27 Mayıs’a küfreder misiniz?

Paylaş

CEVAP VER