HİPPİLERİ DE BİZE BENZETTİK…

0
956

1972 Gün Gazetesi, Hakkı Martı.

Adliye koridorunda sigara tellendirip, sarılıp öpüşen hippileri görenler, “Garipler herhalde ısınmak için buraya girmişlerdir” deyip geçtiler. Ama aslında kazın ayağı öyle değildi. Türkiye’de nedense kıskançlık damarları kabaran hippiler bu yüzden mahkemelik olmuşlardı.

KAPALIÇARŞI SEFASI

Sultanahmetli hippi kızlar arasında sevimliliği ile şöhret bulan Nigel Keith Hawkigs sevgilisi Christine Calpin’i uyutup Amerikalı güzel Mary ile Kapalıçarşı’ya çıkmıştı.

Dönüşte aptal Mary başındaki kuzu kürkünden şapkayı Christine’e gösterip, “bunu sevgilin aldı…” deyince kızılca kıyamet koptu. Nigel’in üzerine atlayan Chiristine onu bir hayli hırpaladı. Bu arada polisler de gelip şapkanın sahte dolarla alındığı iddiası ile Nigel’i götürmek isteyince “Oh! Olsun” diye sevindi bile…

Buzlar adliye koridorunda çözüldü. Christine sempatik İngiliz’e hemen teslim oldu. İki sevgili barışmayı uzun uzun öpüşerek kutladılar.

Bu arada Mary oldukça bozuldu Escort Taksim ama ne yapsın kadere boyun eğip başında hatıra kalan kürk şapka ile yetinmek zorunda kaldı.

 

CEVAP VER