YAZI DİZİSİ: Erkek Doğup Kadın Yaşayanlar (Erdoğan Kaşif – Emel Aydan) 01

0
3133

YAZI DİZİSİ: ERKEK DOĞUP KADIN YAŞAYANLAR… 01

PİSİKOLOG GÖZÜYLE

Cerrahi ekleme yoluyla. Artık, “Takma” göğüsler, yalnız karikatürlerde kalmıştır. Plastik cerrahi vücutta olandan vücutta olmayanı elde edebilmektedir. Şöyleki: Öncelikle bir hormon tedavisi geçiren “Yeni kadın” bu tedavi sonucu kadınlarınkine benzer göğüs elde etme yolunda ilk adımını atmıştır. İkinci adım, plastik cerrahiye kalır. Meme altında açılan bir delikten, içeriye, “Silikon” adlı bir madde zerk edilir. Küçük göğüslü kadın artistlerin de yaptırdığı bu ameliyat bazı tehlikeleri de birlikte getirir. Silikon, insan gövdesine yabancı kimyevi bir mad de olduğu için, birçok bünyede göğüs kanserine yol açmaktadır. Meselâ, silikonlu göğsün sahibi belirli ilâçları düzenli olarak kullanmak, belirli sürelerde, doktora görünmek zorundadır. Bu konudaki ihmaller ağır ve tehlikeli sonuçlara yol açabilmektedir. İzzet Yadan

***

İtalya’dan sekiz yıl sonra dönmüştü. …. Sesi kısık ve arzu doluydu. Ve sekiz yıl sonra yurda kadın olarak dönen Erdoğan Kâşif’i üvey annesi Nur-Ay bile tanıyamamıştı. İtalya’dan döndükten sonra sinemada soyunan kadın olarak ün yapan Emel Aydan’ın uzun süre, ameliyat sonucunda kadın olmuş bir erkek olduğunu kimse fark edememişti. Çünkü Emel Aydan da ameliyatla kadın erkeklerin en dişi olanlarından biriydi.

Ve gerçek adı Erdoğan Kâşif olan Emel Aydan, yıllar öncesinin yönetmen ve aktörü Hüseyin Kaşif’in oğluydu. Yakışıklı, kadınların hoşlanacağı tipte tığ gibi bir delikanlıydı. Ne var ki, Erdoğan Kaşif’te, kadınsı duygular içinde yaşıyor ve kadın giysileri ile dolaşıyor, gene kadın gibi allanıp boyanıyordu. İlk kez kadın giysileri içinde İzmir’de sahneye çıkmıştı. …. Kendisi hüsrana uğrayacağı gibi, kimseyi de yatakta hüsrana uğratmak istemiyordu. Buna karşılık da onu seven ve olduğu gibi kabullenen hovardalar da yok değildi. Ama gene de kadın olmak için yanıp tutuşuyordu. Çünkü içinde kadın ruhu taşıyor, sahneye çıktığı zaman fıkır fıkır kaynıyordu. İşte Emel Ersoy adıyla İzmir’de şarkıcılık yaptığı sıralar ameliyatla kadın olan Leydi Cadillak aracılığıyla, ünlü bale şefi ve menajer Don Adam’ı tanıyordu. Erkek kızlardan kurulu balesiyle ün yapan Don Adam’ı tanımasıyla da tüm hayatı değişiyor, üç yıllık bir mukavele yaparak İtalya’ya gidiyorlardı. Don Adam’ın balesiyle birlikte İtalya’ya giden Erdoğan Kâşif bıçak altına yatıp göğüslerini büyütüyor ve plastik bir ameliyat sonucunda da cinsiyet değiştiriyordu. Kadınsı duygular içinde yaşayan Erdoğan Kâşif nihayet kadın olup, gerçek özgürlüğüne kavuşuyordu. Ve Sandre Lee adıyla en ünlü lokallerde striptiz yapıyor, bu arada da Milano’lu işadamlarından evlenme teklifleri alıyordu.

Erdoğan Kâşif İtalya’da kaldığı süre içinde İtalyancayı ana dili gibi öğrenmiş vedet striptiz yıldızı olarak da ün yapmış. Gene de bu süre içinde para ve kat sahibi olmuştu. Kadın olarak geleceğini garanti altına alan Erdoğan Kâşif artık Türkiye’ye dönebilirdi. İtalya’ya erkek olarak gidip de kadın ve bunun yanı sıra da ünlü bir striptizci olarak dönen Erdoğan Kâşif, Ersoy soyadını atarak Aydan yapıyordu. İtalya’da sattığı katın ve Milanolu milyonerlerden aldığı kıymetli hediyelerin parasıyla İstanbul’da annesine dayalı döşeli bir kat alıyordu. Türkiye’ye döner dönmez de film teklifleri alan Emel Aydan kısa bir süre içinde ün yapıyordu. Emel Aydan yapımcılar için değişik bir dişiydi. Bu nedenle soyunarak kamera karşısına çıkan erkek Erdoğan gitmiş yerine kadın Emel gelmişti. Ve şimdilerde kendi gibi ameli yatla cinsiyet değiştiren Hülya Korur ile birlikte İsviçre’de striptiz yapıyor ve sayesinde ünlü milyonerleri peşinden koşturuyordu.

CEVAP VER